Op 26 oktober 2009 werd de as van Marc door ons verstrooid in het Prattenburgse Bosch te Veenendaal. Niet opgesloten, in vrijheid, midden in de natuur, op een bijzondere plek, bescheiden, zoals het bij Marc paste, zoals hij het gewild zou hebben. Om mensen in de gelegenheid te stellen Marc hier te gedenken is door ons een kaart gemaakt waarin mensen worden uitgenodigd een wandeling te maken met een herinnering aan Marc.
Later besloten we de as verstrooiplaats te markeren met een vogelhuisje als nestkastje. Als voorbeeld namen wij een nestkastje die vroeger door Marc was gemaakt. In de IVN periode bouwde Marc een groot aantal nestkastjes bestemd voor familie en vrienden. Het door ons gemaakte nestkastje met aan de voorzijde ‘MARC’ ingegraveerd hingen we na
overleg met – en toestemming van – de boswachter aan een boom bij de as verstrooiplaats. Een plek in het bosperceel waar bij zonneschijn door een open ruimte in het ‘kruinendak’ het zonlicht naar binnen schijnt precies op de as verstrooiplaats.
Hierop volgend hebben we (eveneens met toestemming) een eenvoudig bankje geplaatst langs het bospad aan de zijkant van genoemd bosperceel. Zittend op dit bankje zie je de as verstrooiplaats op ongeveer 70 meter afstand in het bosperceel.
Aan de voorzijde van het bankje hebben we de volgende tekst ingegraveerd:
‘De zon … ik hoop dat ie morgen weer terug komt’
Deze tekst is een spinsel van Marc uit het jaar 2005. Dit spinsel is samen met vele andere spinsels en krabbels terug te vinden in het boek Spinsels en Krabbels van Marc.